Kontur jedna z najstarszych agencji na śląsku cieszyńskim

Wszystko zaczęło się w 1994 roku, kiedy Barbara Sznapka założyła firmę „KONTUR”. Pierwsza siedziba biura mieściła się na terenie cieszyńskiego ZAMPOLU – przy ul. Michejdy. Początkowy etap działalności to głównie usługowe prowadzenie szkoleń m.in. z zakresu BHP. Sprzedaż nieruchomości zaczęła się trochę później. Druga połowa lat 90-tych to czas w którym powstała, obowiązująca do dnia dzisiejszego, ustawa o gospodarce nieruchomościami która zdefiniowała zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz czas w którym KONTUR mocno wchodzi w branżę nieruchomości, żeby już na stałe pozostać biurem nieruchomości KONTUR z Cieszyna.

Później biuro przeniesiono na Garncarską. W międzyczasie było też biuro w Skoczowie. Te wszystkie lata to setki, być może tysiące, przeprowadzonych transakcji. To zmieniający się rynek nieruchomości, to zmieniający się nieustannie Cieszyn. To liczne nawiązane kontakty z całą „branżą” – kancelariami notarialnymi, bankami, geodetami, biurami projektowymi, kancelariami prawnymi, rzeczoznawcami majątkowy oraz innymi pośrednikami w obrocie nieruchomościami. To wiele lat doświadczenia i ciągłej nauki. To nie tylko sprawnie przeprowadzone transakcję zakupu i sprzedaży nieruchomości, ale też niezliczone, rozwiązane problemy, które nieprzewidziane, potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych „ludzi od nieruchomości”. To przekonanie że nieruchomości uczą pokory.

A jak jest dzisiaj?

Obecnie nasza siedziba znajduje się w budynku cieszyńskiego dworca – przy ulicy Hajduka 10. Oczywiście nadal zajmujemy się sprzedażą, kupnem oraz najmem nieruchomości. Tyle tylko, że sprzedaż nieruchomość odbywa się teraz inaczej niż kiedyś. Dzisiaj mamy do dyspozycji drony, najnowsze aparaty, media społecznościowe, strony internetowe, programy do zarządzania sprzedażą, portale tematyczne związane z nieruchomościami. Mamy nowe technologie, strategie marketingowe, systemy wspierające sprzedaż. Jesteśmy przekonani, że te wszystkie dobrodziejstwa dzisiejszego świata, dopiero w połączeniu z dużą wiedzą oraz doświadczeniem, odpowiednim przygotowaniem, nastawieniem i podejściem do sprzedaży nieruchomości są potrzebne do prowadzenia skutecznie działającego biura nieruchomości. Dziś, działając pod marką KONTUR NIERUCHOMOŚCI, jednej z najstarszych agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na Śląsku Cieszyńskim, jesteśmy do Waszej dyspozycji oferując profesjonalne usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz wyceny nieruchomości.

Obiecujemy, że do zakupu przez Ciebie lub sprzedaży Twojej nieruchomości podejdziemy rzetelnie oraz uczciwie. W taki sposób, abyś współpracę z nami wspominał nie tylko jako dobrze wykonaną usługę, ale przede wszystkim jako pozytywne doświadczenie czego efektem będą polecenia biura KONTUR NIERUCHOMOŚCI swoim znajomym :)

Zapraszamy do naszego biura.